| Guitarlove a întrebat:

Am parul ondulat si vreau sa`mi fac breton. Doar ca nu`mi sta drept. Si nu stiu cum sa-l fac sa stea drept... chiar singura solutie este indreptatul cu placa? straight face

25 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Eu il aranjez cu o perie rotunda si cu uscatorul de par dupa ce fac baie, apoi nu se imi onduleaza asa tarebig grin

| crisS a răspuns:

Da... solutia este placa. Dar cred ca se poate si cu gel sau fixativ nu? ( ar trebui sa folosesti un sampon pentru par drept ai sa vezi ca cu timpul se v a indrepta cat de cat) happy

bafta!

| mada_5987 a răspuns:

Si eu am par crettongue daca il vreau drept, drept il fac cu placa, daca il vreau doar atat cat sa nu fie cret, il fac cu peria rotativa de la rowenta:d.deci amandoua, depinde de preferintebig grin

| JackieSue a răspuns:

Ce coincidenta ca si eu am pus aceeasi intrebare ieri seara...thinking
Doar coincidenta, nu? laughingwinking

| JackieSue a răspuns:

Criss are dreptate...eu iti zic ca daca vrei breton cat de cat fa-ti unul intr-o parte.

| Criiss16 a răspuns:

Din nefericire, da.Am si eu parul cret si am avut si eu breton.Nu-mi statea drept asa ca mi-l indreptam cu placa.Totusi te-as sfatui sa nu-ti faci breton pentru ca daca vrei sa-l faci drept trebuie mereu sa-l intinzi si iti arzi parul. ti-o spun din propia experienta.happy

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Poti folosi fixativ sau diverse creme pentru indreptarea parului sau sanpon de ex nivea strong

| emima a răspuns:

Nu si eu am breton si am parul un pic ondulat eu il indrept cu fionu si cu peria rotativa

| emima a răspuns:

Nu nu cred pentru ca si eu am avut breton si am parul putyn ondulat eu mil indreptam cu fionul si cu peria rotatyva

| Guitarlove explică:

Daa? N`am cautat

| anutza13 a răspuns:

Si eu am parul ondulat si la orice hairstylist am fost mi s-a spus ca nu imi pot face breton drept decat unul intr-o parte...sad si eu am vrut breton dar am renuntat la idee pentru ca trebuia tot timpul sa il indrept cu placa sau cu feonul si peria...crying

| MeGeorGiAnna a răspuns:

si eu am parul drept dar bretonul imi sta ondulat da indreptatul cu placa dar sa incerci sa ai grija sa nu iti arzi firele de par oricum bretonul ondulat e la moda acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da placa este un obiect bun pentru o frumusete in plus si eu m-am facut cu placa si mi-a stat o saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti spuma de par garnier fructis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutzia q samponu nu prea are nici un efekt (crys11)crying am incercat si yop.:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa-mi fac breton si am parul cret dar dacx\a mi-ati spu ca nu sta drep atunci nu-mi mai fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu exact aceeasi problema ca si voi.parul cretz.totusi iti zic sa nu--ti faci breton pentru ca o sa -ti para rau si nici macar nu poti iesi din casa fara sa il indrepti.asa ca nu-ti fa breton!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap singura solutie e placa am si eu parul ondulat si am avut parul tuns drept mama un an am folosit placa noon stop acu mi-a crescut si folosesc placa doar pentru btreton am avut si intr-o parte si drept. el intr-o parte nu trebuie sal indrepti mereu mereu de ex cand ti se usuca parul dupa ce ai facut baie trebuie sal indrepti si pana faci urmatoarea baie in fiecare dim sau mrg cum vrei si la cel drept acolo de fiecare data cand vrei sa iesi afara trebuie sal indrepti da depinde acu si cat de ondulat ai parul mai mult sau mai putin oricum bafta

| SpikE a răspuns:

Pai te duci la frizer te tunde foarte scurt apoi tu til aranjezi cum vreiwinking pana va fi mare

| yoyo_4559 a răspuns:

Buna. Si eu am parul ondulat si am si breton. breton care nu sta drept decat daca il fac cu placa. Dar e ok, folosesc placa de aproape un an... ma rog, numai pentru breton si e ok. Daca folosesti si o masca pentru par, nu ai nicio problema in legatura cu "placa arde parul".

| maria_5001 a răspuns:

Eu am parul cret...si bretonul il indrept cu placa dupa fiecare spalare sau cand nu sta cum ar trebui...la inceput imi era cam greu dar acum mam obisnuit si mi se pare ceva normal

| Laura11 a răspuns:

Si eu sunt aceas situatie vreau sa-mi fac breton dar am parul extrem de cret dar bretonul imi sta drept si iti dau un sfat daca vrei sa-ti faci breton sa nu te pieptani cu peria pentru ca-ti despica firele

| bia_8560 a răspuns:

Ce fain de voi voi aveti parul creti crying eu am drept si vreau sa mi-l fac cret

| Silviutza_1155 a răspuns:

Mai eu zic sa ti-l faci totusi cu placa...stiuka e un sfat diaboliklaughing)da uite:spalate cu sampon pentru par drept si fatil cu placa apoi da cu fixativ sa gel si o sa rmana mai mult timp drept depinde si daca e ploaie afara...laughingsi exista si gel de placa care nu til mai arde asa mult:*mult nroc:*

| cretzulikemonik a răspuns:

Ooo frate si am un par mega cret habar nu am ce sa fac cu el... mi-ar placea mult un breton intr-o parte gen EMO dar daca o sa il am nu va trebui sa il indrept mereu si o sa imi ard parul? si in plus vreau un sait pe care pot sa gasesc niste pozebig grin:*:*