| Anonima_4798 a întrebat:

Fundita! Am parul lung, ondulat si tuns in scari, daca imi fac breton, el o sa-mi stea mai ondulat sau drept? Ce as putea sa-i fac sa stea drept? [fara placa]

8 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Daca iti faci breton el iti va sta mai ondulat.
Pai poti incerca un balsam si un sampon pentru. indreptare a parului.

| tina20 a răspuns:

Nu iti recomand breton si nici sa te tunzi scurt. de regula, parul ondulat necesita mai multa atentie, ingrijire, produse speciale care se aplica pe par dupa spalare, pentru a fi mai usor de aranjat. ar fi bine sa mergi la un salon si sa ceri sfatul unui specialist, cu siguranta iti va fi util. exista creme, spray-uri speciale pentru par ondulat, care nu trebuie sa iti lipseasca. Probabil si o placa de par ti-ar fi foarte utila. multa bafta

| Dobitoc a răspuns:

Da-l cu mult fixativ, de la intensa ca e foarte bun sper ca te-am ajutat si sa merit fundita

| catysmile a răspuns:

Ai incercat cu crema de indreptata de la london?(trebuie sa itiasumi riscurile :ingrasa)

| AllieGlam a răspuns:

O sa-ti stea ondulat, dar il poti indrepta cu feonul si peria; 0
XO:*

| stevie*rae a răspuns:

Si eu am parul usor ondulat si mi-am facut breton intr-o parte. Nu mi se onduleaza decat atunci cand ma scol dimineata. Am avut si breton pe toata fruntea si statea drept.

| Pumpkin_3521 a răspuns:

Eu cred ca o sa stea mai ondulat
cel putin parul cu cat e mai scurt cu atat e mai ondulat iar bretonul nu cred ca o sa-ti stea drept fara putin ajutor(uscare, placa)

| raluca_6947 a răspuns:

Salut! Sa nu faci prostia sa iti faci breton daca ai parul ondulat... o sa ti se increteasca si nu o sa-ti stea in nici un fel...si acum vorbesc din experienta propriehee hee