| ConstiintaTa a întrebat:

Am parul putin ondulat, inainte il aveam drept dar m-am tuns pana mai sus de umeri acum 2 ani, acum il am pana mai jos de jumatatea spatelui si e destul de lung.Am incercat coafuri de pe net dar nu am placa sau fion si nu prea am cum sa le fac.As dori exemple de coafuri mai simple sau mai extravagante, dar in special mai simple...si rapide.Mersi mult... fundita

2 răspunsuri:
| ILoveYouMore a răspuns:

Deci fiindca ai parul ondulat si lung poti face coafurile astea:

1. Iti prinzi parul intr-o coada si il imparti in patru apoi fecare suvita o iei si o rasucesti in jurul elasticului apoi o prinz cu o agrafa si faci la ffel cu celelalte, incearca va iesi super.

2. itii prinzi parul intr-o coada dar lasi niste fire rebele si in coada si in fata 2 fire, apoi prinzi coada sus cu o clema de par iar cele doua fire din fata le poti prinde cu agrafe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te tunzi si sa iti faci breton