| Ofiintă a întrebat:

Buna,
din vara anului trecut a inceput sa-mi cada foarte mult firele de par pana astazi cand am constatat ca s-a rarit destul de mult.
Inainte aveam un par chiar des.
Nu stiu daca este normal sau care ar fi cauzele, cred ca stresul.
Dar cum nu l-am tuns are o lungime pana la aproape jumatatea spatelui.
Momentan am sesizat ca nu imi cade asa mult dar s-a rarit destul de mult fata de cum il aveam (voluminos). Unii mi-au spus sa mai tund din varfuri, mentionez ca nu am varfurile despicate pentru ca nu utillizez: placa, feon, produse de styling.
Imi spal parul cu samponul vichy pentru par gras, in vara datorita excesului caderii firelor de par, am folosit din gama vichy sampon anticadere, dar nu am rezolvat nimic.
Intrebarea mea ar fi, daca tunsul regenereaza parul?
Sincer, nu stiu cat as rezolva daca mi-as tunde putin varfurile.
Intr-un fel datorita lungimii, pentru ca imi doresc un par lung, imi este mila de ellaughing si m-am saturat de parul scurt.
Am un par semi ondulat, adica am varfurile carliontate, tuns drept, dar doar aproximativ drept adica nu perfect dreptlaughing
Oare o sa arate mai bine daca imi tund varfurile (care nu sunt despicate) si ii dau o forma perfect dreapta? Se va regenera?
p.s: urmeaza sa folosesc ceva vitamine pentru par si unghii, imi faceam si masti naturale acasa.

2 răspunsuri:
| stefy_6374 a răspuns:

Nu stiu daca tunsul ar putea rezolva ceva, dar eu iti recomand sa folosesti ulei de ricin. E ceva natural, deci trebuie sa il folosesti o persioada mai indelungata sa observi ceva imbunatatiri. Eu am folosit ulei de ricin si am observat ca mi-a mai crescut parul si m-am dat si pe gene si da, functioneaza. Nu l-am mai folosit de ceva timp pentru ca am uitat, dar daca te dai mai des probabil o sa te ajute.

| Costea_Andrei_1989 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de aceasta problema, poti tunde varfurile despicate si prapadite (si asa nu arata bine). Totodată, eu iti recomand sa folosesti si un Sampon cu extract de urzica si o Masca de par cu ulei de masline care in combinatie fac minuni. Le gasesti aici http://produse-lifecare.shopmania.biz si nu sunt nici scumpe. Sper sa te ajute si pe tine, la mine au mers.