| anonim_4396 a întrebat:

Am parul saten inchis, cret si lung si as vrea sa imi fac suvite dar NU cu vopsea(sa tina 1-2 zile).Ce mi-ati recomanda? Suvitele blonde ar fi o idee buna?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Șuvițe blonde nu prea ai cu ce să-ți faci,doar așa să țină de la un spălat la altul,cu decolorant(for a long),pentru alte culori poți încerca spray-uri colorate (diverse culori,s-ar putea să existe și blond,eu am găsit cândva, chiar și alb)), și nu alte improvizații, cum ar fi albastru de metilen, sau violet de gențiană, pentru că și acestea odată nuanțate rezistă ceva timp pe păr.

2 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Sunt sprayuri de diferite culori, dar suvitele blonde sunt deja banale daca este evident ca nu sunt naturale, daca vrei neaparat blond poti sa te duci la salon si sa iti faca niste suvite cu aspect natural, acelea arata bine, sau poti incerca ceva culori mai speciale ca rosu, portocaliu albastru verde mov etc si sa ti le faci acasa cu spray

| HarMonyy a răspuns:

Heii! Poti sa iti faci cu acuarele:]] vorbesc foarte serios..alea tin 2-3 zilelaughing