| Rochelle a întrebat:

Am parul undeva intre ondulat si cret, si ma mai fac cu placa din cand in cand, dar nu reusesc. Placa mea este de la Remington si e destul de performanta, e as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Sa folosesti niste balsam dupa baie sa-l mai potolesti si sa-l lasi asa, sa nu-l mai arzi cu placa happy stii cate si-ar dori sa aiba par ca al tau? dar asa e, cele cu par ca al tau il vor drept si cele cu par drept il vor ca al tau, ce oameni si femeile-astea laughing

| Rochelle explică (pentru mixxjim):

Nu il vreau drept, dar ma fac cu placa rare ori si atunci nu sta

| Ronnie35 a răspuns:

Cu totii stim ca placa ne arde parul. Astazi, insa, exista creme/spray-uri de par care se aplica inaintea acestei operatiuni. Astfel, firul de par este protejat. Cremele se gasesc chiar si la Avon Cosmetics la preturi avantajoase. Spui ca nu reusesti sa ti-l indrepti suficient de mult? Probabil, trebuie sa ai mai multa rabdare si sa intinzi fiecare suvita. Iar daca ai aplicat pe par aceasta crema care protejeaza, nu trebuie sa-ti mai faci griji! Tot ce ai de facut este sa tii mai mult placa pe fiecare suvita, astfel incat, parul tau va fi cat de drept vei vrea tu! Bafta!

| mixxjim a răspuns (pentru Ronnie35):

Asta e reclama la avon? raised eyebrows

| Ronnie35 a răspuns:

Nu, nu e. Se pot gasi oriunde doresti...big grin. Era doar un pont. :p