| molia a întrebat:

Am pielea anormal de uscata si batatorita pe calcaie, ce sa fac sa scap de problema asta?

10 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Buna!
Fii atentă: cumperi de la plafar cremă MEBRA cu vitamina a pentru picioare (vezi că este şi pentru mâini). Seara, după ritualurile tale, ungi calcâiele bine şi iţi pui sosete care sa nu te strângă. În câteva zile ar trebui să se observe ameliorări iar dacă eşti consecventă rezolvi problema. Mari succese!

mlm
| mlm a răspuns:

In primul rand incearca sa mergi la o pedichiurista iti va inlatura pielea moarta de pe calcaie, iar apoi iti vei mentine tu calcaiele cu o crema de galbenele, te va ajuta foarte mult.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bai calde la picioare, freci calcaile cu piatra ponce si le dai cu crema de galbenele.

cami
| cami a răspuns:

Incearca sa porti incaltaminte cat mai comoda si lejera! ai grija, poti sa faci foarte usor o ciuperca, de care cu mare greutate vei scapa. cel mai indicat ar fi sa mergi la un medic, si sa-i asculti parerea.

| mioara a răspuns:

Incearca dupa fiecare baie dati cu o crema de corp avon si crema de picioare tot de la avon dati 3 luni

Răspuns utilizator avertizat
| us3r a răspuns:

Pai fa-te cu ceva crema... daca in continuare o sa iti fie asa... du-te la un dermatolog...

si nu te mai spala cu sapun...schimbal...si din cauza aia...pentru k eu am patit-o...si acuam ma spal numai cu sapun lichidwinking

| karla19 a răspuns:

Se gasesc in farmacii o gramada de creme speciale pentru. calcaie dar dupa ce le freci bine in apa calda cu piatra ponce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna crema pentru calcaie ingrosate este Keritogen.Citeste instructiunile, ca e cu schepsis! E foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Asigură-te că te alimentezi cu o cantitate de lichide suficient cât să te hidratezi.
Consumă legume și fructe proaspete.
Folosește măști de față și călcâie cu rol de hrănire și termini cu creme puternic hidratante. Le găsești la farmacie, Plafar, Avon, Oriflame, Hemel, etc.
Pa, pa.