| kiduuu_4638 a întrebat:

Am primit un lantisor si o bratara (de argint cred) are marcajul de 800.Este argint?

Răspuns Câştigător
| Raphael a răspuns:

Marcajul asta sugereaza, dar poti incerca sa scrii cu o piesa mai tare (mai solida) din bratara. Daca ramine urma pe hirtie inseamna ca e argint. Numai argintul scrie.

11 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Argintul are marcajul 925 dar poti gasi aici marcarea metalelor pretioase http://www.metalepretioase.ro/marcarea_metalelor_pretioase.html

| mistikk a răspuns:

Nu este argint poate doar suflat in argint.pentru ca m`ai facut curioasa m`am uita la tot ce am eu din argint si toate au marcajul 925

| Anche a răspuns:

Nu cred! argintul are stanta(marcajul) 925

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Pai depinde.eu am un inel din argint si are marcajul 1523 si am si altele ce au marcajul 925.
cred ca depinde si tipul argintului...calitatea poate.big grin

| Maraa a răspuns:

Nu... marcajul argintului este 925big grin

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Nup. argintul are 925 [marcajul] sper ca te'am ajutat pup. fundita?

| Balboa a răspuns:

Da

| Andr7687 a răspuns:

Nu este argint. argintul are marcajul 925

| Fiona_Agnes_1988 a răspuns:

Da,este argint insa de o calitate mai slaba.eu am argint si majoritatea e de 925, insa cele care le am mai vechi sau din alea gen vintage sunt cu 800 sau 875 marcate.fi fara grija, nu are nimic.

| kiduuu_4638 explică:

Am incercat cu chestii cu scriusul si ramane negru pe hartie.big grin.deci e argint?big grin.

| Nicoleta_Ninu_1989 a răspuns:

Este argint.nu doar ce l stantat cu 925 inseamna ca e argint.este argint masiv vechi.in special la tacamuri intalnit.am set de tacamuri de argint de 800 si mi a fost confirmat de cineva care lucreaza in domeniu