| Kitty a întrebat:

Ce ati alege intre inel, cercei, lantisor si bratara? argint sau aur?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Depinde pentru ce ocazie! sa il daruiesti? sau sa il primesti cadoul respectiv? E vorba de un cadou sau sau un accesoriu pe care vrei sa il porti cu o anumita ocazie? Nu ai dat prea multe detalii, dar iti spun ce stiu eu! Inelul intotdeauna e cel mai frumos si cel mai indicat cadou de la iubitul tau(preferabil de aur)...lantisorul si cerceii se dau cadou de catre parinti sau la botez de catre nasi! intre prieteni ramane bratara! AURUL e valoros, dar prea mult dezgusta! ARGINTUL e mai la indemana si te fereste de vraji si spirite rele!

34 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Cercei si inel de argint sau aur alb

| Anduciu a răspuns:

Cercei de argint.happy

| Puiutz a răspuns:

Cercei si bratara de argint love struck
Imi place si aurul desiiiigurtongue dar mai mult port argint happy.

| Ana a răspuns:

Cercei de aur.

| Farcas a răspuns:

Mai mult ca sigur as alege un inel de argint, sau o bratara draguta tot din argint.Arata muult mai bine si e mai tieresc, dupa parerea mea.

| Razvan a răspuns:

Inel de arginthappy

| sy46 a răspuns:

Lantisor din aur alb

| Ana-Maria94 a răspuns:

As alege inelul sau bratara si sa fie din aurhappy

| zanesiprintese a răspuns:

Un inel din aur, mai delicat si totodata eleganthappy cu o pietricica daca se poate tongue

| Alisa a răspuns:

Inel. argint.

| Irina117 a răspuns:

Bratara aurlove struck

tu?batting eyelashes

| Roxii a răspuns:

Cercei si de argint

| LittleandLiars a răspuns:

Lantisor sau bratara din argint :X:X:X

| pikco a răspuns:

Ptr me ii aiureaaa bratara sau lantisor din argint, mai ales daca e si groasa, beh. Prefer aurul, sunt multe modele superbe happy :X eu am de toate, dar ma mandresc mai mult cu lantisorul cu medalion cu taur (zodia mea) si inelusul :X tare` mi plac.
Eu zic aur, totul e sa alegi bine, ca sunt unele modele tare najpe, dar si foarte multe frumoase :X

| AvalohAlyn a răspuns:

Lantisor de argint, sunt preferatele mele, imi place culoarea, mereu am purtat lantisor de argint.

| Libelle a răspuns:

Categoric inel de argint! iubesc argintul.imi place mai mult decat aurul am o mie de accesorii happyhappyhappy

| Boo a răspuns:

Argint.si le-as alege pe toatehappy

| AndutzaAndu a răspuns:

Lantisor, bratara, inel din aur.

| Kitty explică:

Au fost cateva persoane care m-au intrebat... mie imi place si argintul si aurul.Nu-mi place ca o bojuterie sa fie foarte mare sau mai stiu eu cum, imi place ceva finut.Imi plac bratarile in special, mai putin inelele. Cerceii sunt si ei importanti insa nu le mai dau o deosebita importanta.Lantisorul trebuie sa fie unic, deosebit, micut.

| Didii15 a răspuns:

Cercei argint :p

| emillie a răspuns:

Cercei sau bratara si argint...nu prea port aurhappy.

| Nu conteaza a răspuns:

Cercei argint [mai rafinatsmug]

| Mihaela_2782 a răspuns:

Brata de argint

| Fiction a răspuns:

As alege cerceii de argint, pentru ca argintul nu prea iti afecteza urechea.

| adela_5527 a răspuns:

Inel ...si argint auru nu prea imi place

| Aiwendil a răspuns:

As alege lantisor sau bratara si de argint sa fie.Nu suport aurul deloc.

| anna24k a răspuns:

Desi imi plac ambele, port cateodata ag, cateodata aur as alege un lantisor fin din aur alb cu un mic pandantiv tot din aur alb. Daca se poate cu cercei asortatihappy Adica as alege un set intreg, dar finut din aur alb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inelele nu-mi plac de nici-o culoare, deci ies din discutie;)). Lantisoarele, nici dupa ele nu ma prea dau in vant(port doar la ocazii speciale, ceva mai special). Bratarile, asa si asa.Imi plac cele in genul asteia http://www.tomamusica.com/......-Cover.jpg din argint(este singurul lucru care face exceptie, in general imi plac bijuteriile mici si finute);)). Deci as alege fie o bratara ca cea din imagine, din argint, fie o pereche de cercei din aur(la cercei prefer aurul). Tu?;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercei argint [mai rafinatsmug]