| Anayysss a întrebat:

Am puncte negre pe frunte, cum scap de ele acasa?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte simplu: cu o pasta formata din spuma de sapun si malai sau gris macinat mai mare!
Sapunesti fata cu clabuc de sapun, fara sa dai in ochi si apoi introduci degetele in malai, dupa care le pui pe frunte si prin miscari circulare freci pasta de clabuc cu malai, de piele. Freaca usor sa nu-ti faci rani pe fata.
Reintroduci degetele in malai cand nu mai ai si continui pana termini toata fata.
Cobori usor-usor dupa frunte pe taple, fata, nas, baza nasului, barbie, in jurul gurii. cand ai terminat, clatesti cu apa calduta si stergi usor cu un prosop uscat si curat.

Atentie, nu dai pe ochi sau pe pleoape, fiindca acolo pielea este f sensibila si faci rani.

| davidgati1 a răspuns:

Si eu am avut cand eram mai mic. trebuie scoase si dupa ce leai scos pune pe o vată spirt si freacă pe suprafata de unde ai scos punctele negre și spala fața/fruntea mai des decat inainte.

| cernobîlamin a răspuns:

Le storci cu un aparat special, care suge fata.