| andreea964 a întrebat:

Hei,Am puncte negre sub piele, pe frunte, cum aș putea să scap de ele?

Răspuns Câştigător
| Blackrose4 a răspuns:

Ia-ţi un exfoliant care se potriveşte tipului tău de ten şi foloseşte-l de două ori pe săptămână, pentru curăţarea în profunzime, îndepărtarea celulelor moarte, desfundarea porilor şi regenerare. Evită cremele grase şi încearcă benzi speciale pentru îndepărtarea punctelor negre.
De asemenea, argila este una dintre cele mai recomandate metode pentru curăţarea tenului şi îndepartarea punctelor negre. Cumpără-ți o mască cu argilă. Ai putea totuşi să consulți şi un specialist.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește măști pe bază de acid salicilic.
Pa, pa.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Ştiu o reţetă bazată pe Iaurt si coaja de portocală. Ai putea încerca pentru îndepartarea punctelor negre.

Trebuie sa prepari o masca.
Pentru a prepara aceasta masca, adauga doua linguri de coaja de portocala taiata marunt cu patru linguri de iaurt. Amesteca pana obtii o substanta omogena. Aplica pasta pe obraz si maseaza usor in zona punctelor timp de cateva minute.

| mmememe a răspuns:

Cosmetician si consulta un dermatolog!

| ILoveLoverbirds a răspuns:

Lasa punctele negre o vreme in pace. Tuturor ne apar! Daca nu functioneaza asta incearca o lotiune impotriva punctelor negre.