| Iubita_7142 a întrebat:

Am si eu o dilema... Am MUSTATA! Am incercat cu crema depilatoare nu a fost buna, acum cu benzi depilatoare si tot nu mi se ia. Ce fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Messyhair a răspuns:

Du-te la o cosmeticiana la epilat cu ceara calda.Este garantat rezultatul.Si nu costa mult.Pana in 10 lei.

8 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Incearca sa decolorezi acele fire cu apa oxigenata. Trebuie sa te dai zilnic de cateva ori pe zi pana vezi ca s-au imblonzit firele. Eu personal le smulg cu penseta, te sfatuiesc si pe tine sa faci asta. Poate la inceput doare foarte putin, insa a doua oara, a treia deja nu mai simti nimic. Bafta.

| freehugs a răspuns:

Cu penseta...asta e suporti durereahee hee

| Anonoim a răspuns:

Epilare laser sau aparatu de epilat (foarte dureros)

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Incearca cu epilatorul happy

Bafta!

| pauladrian a răspuns:

Spuma de ras si BIC sau aparat de ras ceva...glumeam big grin

| nestlebaby a răspuns:

Mustata are toata lumea, doar ca la tine e putin mai evidenta.nu te trata singura acasa sa te dai cu ceara, etc, adreseaza-te unui salon de cosmetica si frecventeaza-l. eventual(probabil nu-ti permiti sa te duci asa de frecvent), intreaba cosmeticiana cum te poti epila singura cu ajutorul cerei sau poate sunt si alte modalitati de a scapa de ea, poate chiar definitiv.

| ang3l a răspuns:

Mergi la un coafor, la un cabinet de cosmetica. ele stiu ce ti trebuie, dureaza 5 minute si costa cat o cafea, ai ancredere.

| un copil:x a răspuns:

Mergi la salonhappy. Costa in jur de 5 lei si te fac foarte bine, iar durerea este suportabila.