| mariasavu a întrebat:

Am si eu o intrebare? am folosit un timp unghii tehnice si de atunci unghiile mele sunt foarte subtiri se rup repede si nu mai cresc, ce sfat imi dati?

6 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Iti voi da un sfat, nu te pot obliga sa renunti definitiv la aceasta metoda, unghiile ar fi bine sa le lasi sa respire o perioada de timp, o alimentatie corecta, manichiura corecta iti va aduce avantaje.Iti dau un link de unde poti invata mai multe.
http://www.dreamnails.ro/Nails/Nails.htm
Bafta!

| Andreea_5313 a răspuns:

In fiecare seara tamponeaza'ti unghiile cu ulei de casa(cu o vata)Sa nu fie date cu lac.Lasa-le sa respire.
Mie mi-a zis chestia asta o manichiurista, si merge!

| ALice_4674 a răspuns:

Du-te mai intai la un salon si intreaba ce iti poate recomanda.sigur o sa iti dea un tratament pentru unghii

| gabytza387 a răspuns:

Eu imi incalzesc ulei si imi tin degetele 10 min big grin se intaresc... o sa vezi

| adrian1988 a răspuns:

Tratament pentru unghii pe care il poti gasi in mai toate magazinele mari de cosmetice.problema ta se poate datora si lipsei de calciu asa ca nu ar strica sa mergi la farmacie si sa-ti cumperi ceva comprimate de calciu.

| Mariu a răspuns:

Tine-le cat mai mult in apa cu sare de bucatarie, ajuta mult pentru intarirea lor.

Sper ca te-am ajutat!

Bafta :*