| alinutza99 a întrebat:

fetelor, cum sa fac sa imi creasca unghiile mai repede? imi cresc dar incet si cand sunt mai marisoare se rup repede! am folosit ulei pentru unghii, lac din ala care le intareste si tot asa e sad!

cu ce as putea sa le dau sa creasca si sa nu se mai rupa? dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| Luy a răspuns:

Mai bine iei niste vitamine, calciu, magenziu ca sa nu se mai rupa.De crescut cresc ele, daca ai grija de ele si nu le dai cu toate beep din comert. Daca iei niste calciu si faci un tratament la unghii cu zeama de lamaie(iti bagi unghiile in lamaie sau te dai cu zeama de lamaie pe ele) nu or sa ti se mai rupa asa repede.O seara buna!

5 răspunsuri:
| sufletista21 a răspuns:

Si eu am probleme de genu'.eu folosesc intaritor de unghii Isabelle Dupont de la Lady's( Metropolitan) e 10 lei si e foarte bun atat timp cat il ai pe unghii big grin

| Alexa333 a răspuns (pentru sufletista21):

Si eu am intaritor de unghii De la Maybelline NEW YORK Salon Manicure. Sa sti ca iti recomand. Funda?

| lllalyylaurrra a răspuns (pentru sufletista21):

Asa este... ff bun! :* happy

| DandD a răspuns:

Ulei de ricin e foarte bun.Eu folosesc de mult timp si e foarte buna.De asemenea e bun si pentru par, sprangene(in cazul in care vrei sa-ti dau o alta forma si sa creasca mai repede)si chiar si gene.Mai se poate folosi si pentru mici defecte ale pieli insa nu as recomanda sa aplici uleiul de ricin pe fata...
Ulei de ricin e foarte bun.iti si intareste unghile.Si nici nu costa mult e 4 lei o sticluta,, poti folosi de 2 ori pe zi...da sa ai grija sa nu bei ca o sa stai pe wc pana o sa-ti creasca unghiilelaughing)
Eu iti recomand uleiul de ricin.si eu folosesc si am unghii mari"love struck

| DandD a răspuns:

Sufletista e bun si acel intaritor, dar orice aplici pe unghi iti manaka din calciu, asa ca e nevoie sa folosesti si calciu vitamine.Eu sunt pasionata de machiaj,unghi par etc,si stiu multe lucruri ap despre orice,nu sunt eu aia ce stie tot dar din moment cemi place invat toate metodele pentru tot, si p unele le folosesc chiar eu daca e nevoie, la fel ca si uleiul de ricin. puteti cauta si pe net despre el:*. sper ca vam fost de ajutor:*love struck