| Zozoleparfumath a întrebat:

..am si eu o intrebarebig grin, vreau sa imi pun unghii cu gel, dar sunt dezamagita ca unghiile mele cresc cam repede in ultimul timpsad stie cineva ce sa fac sa mai stopez cat de cat cresterea lor rapida? sau ce ma sfatuiti? ast raspuns va roog:** funda pentru cel mai bun rasp!happy

Răspuns Câştigător
| Gabi7zu a răspuns:

Cresterea unghiilor si a parului este in stransa legatura cu metabolismul tau. pentru a echilibra metabolismul ai nevoie de alimente ce contin vitamina B6 si B8.
lactate: lapte de bivolita, oaie, capra, vaca, smantana, iaurt, branza, unt, zer si nu in ultimul rand in laptele matern;
- galbenus de ou crud, ou de gaina intreg;
- cereale: tarate si germeni de grau, ovaz, orez, grau, porumb, secara (in special in boabele acestora);
- legume: morcovi, cartofi, gulii, pastarnac, spanac, cicoare, ceapa, varza, salata, praz, conopida, broccoli, telina, patrunjel, fasole, rosii, castraveti, soia, mazare, ciuperci;
- fructe: mere, pere, piersici, cirese, prune, capsune, coacaze, struguri, afine, catina, arahide, castane, avocado, banane, citrice, caju, agrise, nuci;
- alte surse: drojdie de bere uscata, polen, miere, melasa.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

2 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Deci, eu miaim taiat in fiecare zi unghiile ca sa creasca si intr-o saptamana. or fost.destul de mari, tu trebuie sa faci esact opusul, taiele cat mai rar si ele vor creste pana la o anumita lumita, unghiile cu gel se pot pune si pe unghiile mai mari, si e chiar mai recomandat sa ai unghiile mai mari, sper ca team putu ajuta, in aprox o saptamana dupa ce nu le mai tai deloc vei putea sati le faci cu gel. sper ca team putut ajutawinking

| Toshima a răspuns:

Poi de ce iti mai pui unghii? Le lasi pe ale tale sa creasca si mergi undeva, la un "make-up artist" pentru unghii si iti da o multime de modele pe care le poate picta pe unghii.Asa face mama mea si ii super!winking