| tudoririnaraluca a întrebat:

Am si eu o intrebare.cum pot sa ma machez daca am ochii verzi, parul saten si sunt mai inchisa la ten... vreau un machiaj pentru o seara in club:d
mersi:*

4 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Buna, Irina. Sezonul acesta exista doua mari tendinte in materie de make-up, asa cum sunt prezentate aici: http://www.divahair.ro/......ele_rosii. Pentru smokey eyes poti alege nuante de mov sau maron. Un gand bun, Elena.

| Lili_9579 a răspuns:

Daca nu vrei sa te chinui prea tare, poti incerca sa trasezi un contur negru pe pleoapa superioara si sa-l extinzi putin intr-o codita. Nu-l faci foarte subtire, ci asa ca sa se vada si sa intensifice privirea. Pe restul pleoapei aplica un fard mov/pruna/bronz daca vrei ceva mai inchis, sau daca iti plac nuantele mai deschise merge lila/roz/aramiu.
Daca te pricepi la machiaje mai complicate, poti incerca aceleasi nuante mai inchise in piul ochiului, pentru a da forma ochiului si a crea umbrele. Iar nuantele deschise le aplici tot pe pleoapa mobila, ca sa creezi dimensiune.
Vezi linkul acesta pentru sfaturi de nuante de farduri potrivite pentru ochii verzi http://www.fetelespun.ro/articole/machiaj-pentru-ochi-verzi/
Sper ca ti-a fost de ajutor!

| tudoririnaraluca explică:

Multumesc mult>big grin

| coco36 a răspuns:

Merge foarte bine auriul, violetul sau daca esti mai indrazneata smokie eyes.