| Andreea2606 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru doamne. Mi-am cumparat o vopsea de par, respectiv Palette Natural Colors 100 Blond Scandinavia ( http://www.palette.schwarzkopf.com/......hades.html ) ...Culoarea parului meu se incadreaza cam in a doua nuanta de saten, mentionata pe cutie si teoretic cu aceasta vopsea as iesi blond pui, lucru ce nu il doresc. Mentionez ca am mai fost vopsita si desi conform vopselei ar fi trebuit sa ies blonda, nu mi-a iesit decat un saten deschis...Credeti ca aceasta vopsea o sa ma scoata exact ca pe cutie sau mai inchis? Mentionez ca aceasta vopsea contine si 2 pliculete de decolorant.

Răspuns Câştigător
| DnFn a răspuns:

Da o sa iti iasa. Ca sa nu iti iasa blond pui uita-te in oglinda mai des si vezi cand e gata blondu' ca sa nu risti sa se decoloreze prea tare. In caz ca uiti si iese blond pui, spala-te cu foarte putin sampon nuantator gri (doar foarte putin ca sa nu te faci gri in cap ) o sa iti dea doar niste efecte de gri-albastru... Daca nu vrei aceste nuante, recomand prima data sa il decolorezi, iar dupa aceea sa iti aplici o vopsea fara decolorant, doar sa iti dea culoarea.
Sper ca te-am ajutat. O zi placuta.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Niciodata nu iese ca pe cutie, du-te la un salon si ti-l face asa cum vrei

| handmade534 a răspuns:

Ma indoiesc ca o sa iti iasa ca pe cutie. Eu iti recomand sa iti aplici pe o suvita de par niste vopsea si asa vei vedea ce culoare prinde, e cel mai sigur. Vezi ca pe varfuri ar putea prinde mai greu ca pe radacini, mai ales ca ai fost vopsita anterior.