| Sckipper a întrebat:

Am si eu o pereche de blugi pe care s-a lipit niste guma si in incercarea mea de a scoate pata am reusit sa obtin o pata mai mare cu culori diferite(am ars un pic blugi cu masina de calcat si dupa spalare am obtint un dezastru). Pata aceea are mai multe culori si ma gandeam ca poate as putea sa decolorez pata aceea sau sa aduc blugii la aprox aceeasi culoare(ceva cu clor?). Astept sfaturi utile, FUNDA

7 răspunsuri:
| DeutzZa96 a răspuns:

Pai foloseste Venish decoloreaza de tot laughing PUUP big grin

| blackbuttefly a răspuns:

Buna. Ar trebui sa o cureti cu axion... lpui axion pe pata si apoi astept o zii... mai departe vezi tu daca se rezolva. sper ca te'am ajutat. Fundita?

| nodeerskulls a răspuns:

Pune gheata pe guma, si asteapta vreo cateva minute. Dup-aceea ia o periuta si freaca bine.

| Sckipper explică:

Nu cred ca ati inteles intrebarea.eu am vrut sa scot guma cu fierul de calcat si am ars un pic blugii. dupa ce i-am scos din masina blugi nu mai erau arsi dar culorile din zona aia erau diferite si acum se vede urat.eu am nevoie de un sfat ca sa uniformizez pata aia sa nu se mai vada in 3 culori.

| yekto a răspuns:

Retine sfatul lui Ferry112 pentru viitor (la mine a functionat metoda) iar pentru moment vezi ce zice trancec.

| trancec a răspuns:

De preferat sai ti asa ca se poarta, numai sa mai adaugi niste pete ca sa fie in tandem...

| Ferry112 a răspuns:

Lafel am patit su eu doar ca pe echipamentu de baschet. Nu te panica pune o foaie de hartie deasupra la guma si dai cu fierul de calcat guma se va topi si se v.a lipii de foaie e posibil sa ramana o mica foarte mica pata dar o sa fie ok! Funda?big grin