| pynnk a întrebat:

Am si eu o problema sad sunt alergica la crema depilatoare cu lama creste foarte urat si foarte repede a doua zi deja a crescut.am aparat dar doare rausad ce as putea face sa ma epilez cu aparatul dar sa nu doara asa rau? funda pentru cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

.Uff. urata treaba. Incearca sa te faci cu o lama venus ProSkin de aceea am si eu si imi creste intr-o saptamana si folosesc si o spuma pentru epilat pentru a nu face cosulete. Poti incerca sa te duci la un salon si sa te epilezi cu ceara fierbinte, e mult mai bine si mai ieftin decat sa te faci tu cu benzi, costa si multicel 25/30 lei ..si nici nu te poti face bine singura. Cea mai buna solutie e sa te duci la un salon fara rusine.e in jur de 10/15 lei depinde de zona.
Succes :*

| AriannaAri a răspuns:

La crema esti alergica, cu lama creste prea repede, cu epilatorul te doare. Altceva? Aia nu vrei, aia ii asa, aia are aia si tot asa...atunci nu te epila! laughing
Nimeni nu a murit pana acum pentru ca s-a epilat cu epilatorul, poti suporta si tu doar nu ai 8 ani. Oricum, normal ca te doare daca pana acum te-ai facut cu creme, lama si toate prostiile iar atata firul de par cat si radacina s-au ingrosat.

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Te doare la fel de mult indiferent de ce aparat folosesti. Nu folosii creme sau lama...pentru ca iti vor creste "tepi". Fate cu ceara normala. Te sfatuiesc sa te faci cu cea cea de unica folosinta. Intr-adevar, o sa te doara foarte putin la inceput. Dar dupa 2, 3 sedinte de epilare cu ceara, o sa ti se rareasca firul de par, ti se va subtia radacina si nu o sa te mai doara deloc. Eu ti`o recomand, pentru ca asa am facut si eu. Bafta. :*

| lovelife9 a răspuns:

Pai mai poti cu benzi de ceara dar si alea sunt dureroase

| Ells a răspuns:

Iti poti cumpara o punga cu gel speciala pentru aparatele de epilat, dupa care o ti in congelator si inainte de epilare pui punga in zona pe care vrei sa o epilezi si iti va amorti piciorul...sau te duci la un salon specializat si iti faci epilare cu laser iar dupa aceea 6 ani te-ai scutit de cheltuieli.

| roxitheprincess a răspuns:

La Braun iti da o punga cu gel pe care o poti pune la congelator cu o seara inainte de depilare si o aplici pe locul unde te doare... funda?