| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

Fetelor, cu ce vă epilati in zona inghinală? Eu sunt disperata, sunt foarte sensibilă acolo. Cu crema depilatoare nu e Ok, cu aparatul epilator ma doare si cu lama daca ma fac imi ies bubite care ma mănâncă si imi creste si repede. Voi cum va epilati? Va rog ajutați-mă!

4 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Incearca masina de tuns

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru Emazio):

Esti foarte "drăguț"! Toată viata vei fii asa! Mult noroc in toate îți doresc!

| Emazio a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Nu inteleg raspunsul tau sarcastic, eu ma rad cu masina si cred ca este o metoda care nu afecteaza cumva pielea ca sa se irite.

| bbnnmm a răspuns:

Eu mă epilez cu ceară, la un salon. Pentru mine, ceara e cea mai bună variantă, părul s-a rărit (și mă refer atât pentru zona inghinală, cât și pentru picioare, mâini, subraț), firul de păr s-a subțiat, durata creșterii părului s-a redus, mă epilez doar la o lună jumate. Eu îți propun să încerci, să vezi cum e, dacă e suportabilă durerea pentru tine. Încă un lucru pe care vreau să ți-l spun, e ceva ce mi-a zis și mie o cosmeticiană, însă nu îmi aduc aminte exact, dacă vrei poți căuta mai multe detalii tu pe internet, e că dacă ești sensibilă în zona inghinală, în cazul tău, sau dacă după epilare îți cresc firele în piele sau foliculii ți se inflamează (parcă se numește foliculită, dacă mai rețin bine) atunci ar fi indicat să optezi pentru epilarea definitivă, altfel celelalte metode de epilat vor fi dureroase. Mi-a spus că fata ei are foliculită sau cum se numește și a apelat la epilarea definitivă și e foarte încântată de rezultate. Caută tu pe internet să vezi în ce constă chestia aia, poate tu nu ai așa ceva, poate e doar o sensibilitate mai ridicată la tine. Multă sănătate!