| saniuta a întrebat:

Am tenul ceva mai inchis la culoare, dar as vrea si eu sa ma dau cu ruj rosu. Ce nuanta credeti ca mi s-ar potrivi?

4 răspunsuri:
| bubu_7778 a răspuns:

Regula de baza este sa iti placa tie. Apoi daca ai niste buze pline poti folosi un ruj mat dar nu rosu sange... O nuanta de rosu putin mai inchis, insa nu visiniu. Daca buzele sunt mai subtir poti folosi un gloss, chiar si rosu sange.Nu are acelasi efect ca rujul mat aceeasi culoare

auran
| auran a răspuns:

Depinde de structura buzelor tale, daca sunt subtiri este bine sa folosesti un gloss culoarea ciresei daca sunt mai senzuale poti folosie un ruj mat visiniu inchis

| mioara a răspuns:

Daca iti place si te uiti in oglinda vei vedea daca iti place

| anida a răspuns:

Rujul rosu te-ar prinde bine, poti folosi si un ruj rosu inchis pentru ca se potriveste femeilor cu un ten inchis, daca ai tenul mai închis la culoare poti folosi rujurile în culori mai intense, pentru a diferenţia forma buzelor, în contrast cu nuanţa tenulu.
Daca ai tenul mai inchis (ca un bronz normal) poti alege maro inchis, rosu aprins, rosu burgund, visiniu sau roscat, maro mediu cu tonuri de galben sau roz, rozuri aprinse sau cu tonuri de maro. Blondelor li se potrivesc tonurile de piersica, iar brunetelor nuante de zmeura.
Iar daca ai tenul foarte inchis, foloseste nuante de auriu, crem, purpuriu sau roz-orange.