| BlackStile a întrebat:

Am tenul foarte gras stiti ceva remedii pentru aceasta problema? Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Te speli pe fata des, cu apa calda, si cu sapun medicinal care se gaseste la farmacie. Mananci mai putine grasimi, o lasi mai moale cu ciocolata si eventual mergi si la un medic dermatolog. Succes.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește cremă pentru ten gras, pudră translucidă care împiedică tenul să "explodeze". etc.
Pa, pa.

| chibiusa a răspuns:

Foloseste un gel de curatare (dimineata si seara), o crema cu efect de reglaare a secretiei de sebum si o crema hidratanta.
nu-l incarca cu fond de ten sau pudra si aplica seara 2 felii de lamaie sau de rosie pe fata.

| DoarEuInLumeeeaMeeeeeeaaaaa a răspuns:

Sa te speli cu apa si foarte mult sapun zilnic.winking Funda? puppy dog eyes

| dulcicutza a răspuns:

Stoarce lamaie intr-un pahar apoi aplico ca pe o lotiune pe corpul tau.Stai cu ea pana se usuca apoi clateste. AJUTA LA ALBIREA TENULUI SI PENTRU TENUL GRAS.