| pynnk a întrebat:

Am tenul gras.dar de o saptamana am tenul foarte urat nu am probleme cu cosurile am doar cateva puncte negre, dar acum am tenul uscat si cu multe pete ce se intampla? ma spal cu un sapun pentru bebelusi mai putin nociv si imi dau cu crema pentru tenul gras de la garnier si degeabasadeste foarte inestetic si ma si ustura.ce pot face?sad

6 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Fa o baie de aburi, pui apa la fiert si adaugi la sfarsit musetel, menta. stai deasupra acestui amestec 10-15 minute cu un prosop pe cap. fara sa te speli iti exfoliezi tenul cu un produs special pentru puncte negre apoi te speli si te dai cu crema sa hidratezi fata. voila! o sa vezi ca e alta treaba

| mona a răspuns:

Foloeste o crema hidratanta pentru ten uscat, sapunul usuca pielea fie el si de bebelusi [iti recomand crema de la aslavital]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica miere pe toata fata si stai cu ea vreo 10 minute dupa pui putin malai peste tot si indepartezi tot cu apa calduta prin miscari circulare. Dupa toata povestea aplici o crema hidratanta corect formulata si ambalata. De exemplu Bioderma Sensibio Light sau Sensibio Rich. Ultima e mai grasa si intra mai greu iar prima intra foarte repede in piele si nu mai simti dar ambele sunt foarte hidratante si ajuta tenul mult. Eu nu am mai avut probleme cu tenul uscat cu ajutorul lor.

Probabil ti s-a schimbat tipul de ten si din cauza temperaturilor si a lipsei de ingrijire corecte. Nu mai folosi crema de la garnier.

Pupici kiss.

| IuseinLavinia a răspuns:

|Foloseste un balsam pentru fata cu aloe vera sau daca ai o planta puneti substannta de la ea pe fata si laso un timp sa actioneze!

| eli22 a răspuns:

Uite aici niste remedii http://www.romaniatv.net/......18816.html

| Tania79 a răspuns:

Http://ladys.ro/create_account.php?affId=MTWnIUn1 Aici gasesti benzi pentru scoaterea punctelor negre si produse pentru toate tipurile de ten.
http://ofertacosmetice.info
http://cosmeticeladys.info