| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa intreb daca fac bine spalindumi fata cu sapun, am tenul gras si deja stiti problemele cred ca...parca imi trec cosurile dar in timpul ciclului iar apar...deci ma ajuta sapunul sa scap macar putin de cosuri si puncte negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Spaland fata cu sapun, stimulezi glandele sebacee sa produca si mai mult sebumm. Iti recomand, daca iti permite buzunarul, gelurile de curatare de la Avene sau Ivatherm. Sunt produse pe care le gasesti in farmacii, nu contin sapunuri, si au la baza ape minerale naturale. Sunt concepute special pentru tenuri cu probleme, sensibile.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu te ajuta, mai mult daca te speli cu sapun pe fata ti se deshidrateaza fata sau mai bine spus se usca. In timpul ciclului e normal sa iti apara nu ai ce sa faci, dar poti sa incerci batonul corector si pentru cosuri de la oriflame, da rezultate rapide

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca clean & clear sau sapun cu sulf