| dedfgv a întrebat:

Am tenul mixt spre gras, semne, zone mai rosiatice si mici cosuri(folosesc crema dar as vrea si un fond de ten ca sa le acopar)ce imi recomandati? sa fie pentru tenul mixt spre gras si sa coste pana 60 de ron? revlon colorstay e bun? nuanta buff ce tenta are spre rozaliu sau spre galben(adica eu am tenul mai galbui dar deschis)oare ar merge? da funda si vot:X

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Revlon Colorstay nuanta Buff e perfecta daca ai tenul alb. Ivory e mult prea deschis [ am probat], Buff pentru mine e putin de tot prea inchisa pentru mine dar m-am obisnuit. Ca fond de ten, e foarte bun. Acopera bine/foarte bine, depinde cum il aplici si rezista foooarte mult. Dupa 12 ore chiar 14 e tot acolo. Si eu am tenul gras si oricate altele chiar si mai scumpe as incerca, tot la Revlon ma intorc.
Si are tenta de galbui.

Răspuns utilizator avertizat
| Onn3 a răspuns:

Cum zice si Battery i-ati Giordani de la Oriflame nu e prea scump si e si foarte bun iti face fata mata si nu se mai observa nimic sau Always Delux care e bun si contra inbatraniri si soarelui cu SPF dar i-ati varianta Ivory ca e cea mai buna si acopera bine, eu recomand
fondurile astea ca sunt bune si am si eu aceeasi problema ca tine.

| Battery a răspuns:

Eu iti recomand Giordani, il gasesti la Oriflame si e in jur de 40 de lei. Are o textura placuta, acopera foarte bine si nici nu se vede ca esti data cu fond de ten. Eu de cand l-am descoperit, doar pe acesta il folosesc.