| dedfgv a întrebat:

Am tenul mixt spre gras si as vrea un fond de ten care sa reziste cam 10 ore pe ten...imi puteti da niste ideii

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru a rezista fondul de ten trebuie să aplici și o pudră translucidă, fisează și reduce sebumul pe perioada machiajului.
Poți cere la magazin de cosmetice un fond de ten pentru ten mixt.
Pa, pa.

| faaalyoana a răspuns:

Infallible-l`OREAL
are pudra in compozitie
eu am tenul usor mixt si pot spune ca daca nu ma dau cu crema inainte nu se intinde deloc fondul asta de ten
pentru tenul gras e perfect k matuieste tenul.

| CrisAvon a răspuns:

Intai trebuie intai sa-ti cureti fata cu un gel potrivit tipului tau de ten, apoi sa aplici o crema matifianta si dupa cateva minute sa folosesti un fond de ten peste care sa aplici putina pudra translucida la sfarsit.
Pentru gelul de fata si crema poti folosi produsele din gama 'Complete Balance' de la Avon, sunt ideale pentru tenul mixt, iar pentru fondul de ten poti folosi 'Fondul de ten persistent SPF 12' de la avon (asta tine cam 18 ore).
Mai poti folosi de asemenea si gelul de fata si crema matifianta de la Nivea.
Sau ai mai putea inainte de machiaj sa aplici o baza de machiaj care catifeleaza si matifiaza (si ajuta si fondul de ten sa reziste mai bine, asta in cazul in care nu ai unul persistent).

| genutzz a răspuns:

De la avon sunt foate bune fondurile de ten orice fond de ten e bun si rezista mult

| werwer a răspuns:

Pentru tenul tau, ca sa reziste ti'ar trebui mai degraba pudra sau corector..., eu folosesc fond de ten de la giordani gold is foarte multumita si sunt sigura ca gaseti coloarea care ti se potriveste!

| BelleD a răspuns:

E un fond de ten la Avon, acela de 12 ore nu mai tin minte exact cum se numeste, costa in jur de 40 de lei happy Este foarte bunn! Eu si dimineata dupa ce ma demachez seara foarte bine. mai am prin unele locuri laughingSi dupa ce dai nu se vede asa urat se vede super si se simte fin la manabig grin Dupa ce te-ai dat cu el, poti sa incerci tu sa te demachezi tu cu orice ca nu se iabig grin Dai si cu apa pe fata si nu se strange/sterge etc. big grinSunt fooarte multumita de el!