| NimeniAnonim888 a întrebat:

Am trei probleme :
1. Cum scap de cosuri cat mai repede
2.Am niste zgarieturi pe fata si vreau sa scap de ea
3.Pe obraz am cosuriii crying((((
Va rog ajutor
Fundaaa :*

6 răspunsuri:
| larisalary12 a răspuns:

Cosurile trec daca te dai cu crema iar zgarieturile pe cale medicala

| Toader_Alex_1989 a răspuns:

1.Du-te la un dermatolog pentru cosuri! 2. mergi la medic sa vezi ca se pot scoate zgarieturile cu laser!

| PatriciaTimis a răspuns:

Poii eu am niste prietene ca tine care au cosuri. Si s-au dus la farmacie si le-au recomandat o crema pentru. cosuri si au cumparat-o, dupa catva timp chiar le-au dipsarut cosurile. Si cu zgarieturile ai fi putut inainte de cicatrice sa folosesti creme: tip de galbenele, e ft buna. Da acuma eu iti zic sa mergi la un doctor sa vezi ca iti poate recomanda pentru zgarieturi

| SEXULvsBARZA a răspuns:

Hei! Pentru coșuri poți merge la dermatolog. Dacă tot ești acolo, îl/o poți întreba și despre zgârieturi. E multă presiune pe fete să fie cât mai drăguțe posibil. Presiunea asta vine chiar în adolescență, când e greu pentru toată lumea să fie drăguț, cu pubertatea bătând la ușă. Dar vestea bună este că pubertatea va trece!

| andreeamaria1999 a răspuns:

Incearca crema de galbenele.E cea mai buna.Si pe langa asta iti poti cumpara Zynerit..Eu il folosesc si am fata foarte curata. Funda?

| Măăh_Giulia_1998 a răspuns:

Cauta la avon ceva pentru cosuri si da-ti cu alifie pe zgarieturi...sau cu fond de ten