| PrincessConsuela a întrebat:

Am un creion pentru manichiura frantuzeasca dar nu prea stiu cum se foloseste. Se da de deasupra sau pe dedesubt? Cum fac sa tina mai mult? Se da cu lac special pentru felul acesta de manichiura, nu?

3 răspunsuri:
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Nu e ff. greu
il acuti bine si dai SUB unghia destul de crescuta, apoi te dai cu lac

| DroGuleTz a răspuns:

Buna Annie
Pai dai cu el pe sub unghie o sa-ti tina in jur de 3 sau mai multe zile daca este bun big grin pup dolce papa :*

| AnToNiKa_7758 a răspuns:

Te dai cu lac pe unghii(sau cu ce culoare vrei tu), astepti sa se usuce, apoi te dai cu creionul pentru french, apoi astepti iar sa se usuce, si ca sa fie mai rezistenta manichiura da cu lac de unghii pe deasupra.