| NicklausMikaelson a întrebat:

Am un lantisor de tinichea ( ci initiala T ) si pe initiala a aparut pete de rugina ( de la transpiratie, etc.) si nu stiu cum sa le scot? stiti vreo modalitate? il am doar de cateva zile

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu prea ai ce face, sarea si bicarbonatul ajuta la curatarea argintului nu a tinichelei.
Un lantisor de tinichea odata ce a inceput sa rugineasca sau sa se inegreasca e numai bun de aruncat la gunoi.

| NicklausMikaelson explică:

Nu e de tinichea. e de INOX happy. da are niste pete mici pe el. verzi ceva de genu. si nu stiu cu ce sa le scot

| RetroDei a răspuns:

Pui intr-ul servetel de material bicarbonat si pui lantu acolo si in freci bine ( adica un fel de amestec = freci ) ai grija sa nul rupiwinking.