| AdyP20 a întrebat:

Am un tricou care s-a largit foarte mult dupa ultima spalare. Exista vreo modalitate sa il readuc la forma originala?

Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Nu mai poti sa-i faci absolut nimic. Tricoul acela, este facut dintr-un material slab. Nu mai revine la forma pe care a avut-o inainte.
Eu am avut un tricou care dupa ce l-am bagat la masina de spalat, s-a largit. S-a intins la gat. S-a facut urat.
Probabil nu e tocmai bumbac.

1 răspuns:
| diwa a răspuns:

Din pacate nu sad poti, cel mult, sa-i dai o forma cu fierul de calcat, dar mai mult de atat nu