| username23 a întrebat:

Am unghiile foarte moi. Nu le pot creste deloc! Ajutati-ma va rog! Poate cineva a avut asa situatii? Dati-mi metode naturiste!

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Asa am patit si eu.
Se poate sa fie lipsa de calciu si ai putea sa iti cumpar de la farmacie Vitamina D, si sa cumperi intaritor pentru unghii, daca te duci la farmacie sau cunosti vreun reprezentant avon poti comanda de la aceea persoana.Sau baga-ti unghiile c-am pentru o luna-doua in ulei de ricin, le lasi cateva minute sau o jumatate de ora sau iti pui unghii false cu prelungiri french :X. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

8 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Pe langa tratamentul de la Farmec(il gasesti in farmacii sau la magazinele de specialitate, 7-8 lei/sticluta) pe care il recomand cu caldura, usturoiul pisat si aplicat pe unghii si cuticule timp de 5 min. face minuni.De asemenea ai putea sa iti masezi unghiile si cuticulele cu ulei de masline care face fff.bine.Bafta! :*

| LigiMe99 a răspuns:

Exista in magazinele cu oja obisnuita intaritor special. E ca un lac dar in acelasi timp e si intaritor. Cu d-ala ma dau si eu... e bunwinking funda?batting eyelashes

| r4uL a răspuns:

Salut...incearca cu uleiul de ricin sa vezi daca va da roade.

| Ayumha a răspuns:

Eu am avut. si ca sa mi le intaresc si sa imi creasca am folosit urmatoarea reteta: intr-un castronel adaugi zeama de la o lamaie si o lingura de ulei de ricin si ti unghiile in fiecare zi inmuiate in acea solutie o sa observi imbunatatiri chiar si dupa primele 4-5 zile

| OanaBoni a răspuns:

Poi este la farmacie lac pentru intarirea unghiilor sau...nu mai stiu alt ceva imi dai funda plzzz? puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| FlaviFlv a răspuns:

Ai nevoie de calciu.

| pryntesa a răspuns:

Nu ai calciu suficient ia calciu vorbesc serios.