| Nevermindd a întrebat:

Am vazut ca exista corectoare care au trei culor ( roz, verde si bej). Nu inteleg pentru la ce folosesc culorile roz si verde. Le folosesti pe rand? se amesteca toate? Stiu ca poate e o intrebare prosteasca dar..chiar nu stiu. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Pau17 a răspuns:

Culoarea roz pui peste cearcane, sau zonele verzi de pe fata [ de ex, sub nas, la capatul buzelor] apoi aplici culoarea bej.
Culoarea verde se pune peste cosuri, zonele rosii de pe fata apoi pui culoarea pielii[ bej]

2 răspunsuri:
| ONElena11 a răspuns:

Roz pentru Cearcane
Verde se foloseste deasupra buzelor

| Pau17 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca daca corectorul tau are aceste culori [sau mai multe] este un corector f bun in comparatie cu altele simple. Acopera mai bine zonele cu probleme. Daca doresti un corector fara acele culori, doar culoarea pielii si sa fie de calitate iti recomand de la Vichy, NARS, Revlon, MAC.