| LecSiee a întrebat:

Buuunakiss

Stiu. Intrebare prosteasca.

Dar va rog nu faceti baza. happy

Explicati. mi si mie foarte bine ce e aia un codec pentru player si cum il pun si cum il folosesc.

. Mersilove struckkiss Fundita dau la cel care m-a facut sa intelegwinking laughing Hai papawave

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Codec vine de la COdificare-DECodificare, e un program care ajuta un player sa recunoasca anumite formate video sau audio, altele decat cele pe care le cunoaste in mod obisnuit. Ca sa descarci dai o cautare pe Google dupa "codec pack". Pentru windows xp cel mai bun este asta: http://download.chip.eu/ro/XP-Codec-Pack-2.5.1_151360.html. Descarci, instalezi si gata. Succes!

2 răspunsuri:
| linux996 a răspuns:

Da ce dracu este asa de greu sa dai un search pe google.com sau ce? In orce caz citeste aici''http://windows.microsoft.com/......uestions'' (COPIE LINKUL FATA GHILIMELE BAFTA!

| pedros831 a răspuns:

Un codec pentru player este un fel de driver care te ajuta sa vizionezi anumite tipuri de imagini si video-uri il poti descarca dupa www.filehippo.com si il instalezi restul face pc-ul.Cu placere si te rog da si mie o funda