| Sophie26 a întrebat:

Șampoane antimătreață? (Fara Head&Shoulders, ca nu-mi merge)

Răspuns Câştigător
| Amber2013 a răspuns:

Daca vrei ceva si pentru volum, in caz ca si parul gras, iti recomand wash&go.Pentru mine a dat rezultate.

5 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Pai nu te mai spala cu sampoane diferite. Daca folosesti azi unul, maine altul, vei face matreata.Eu folosesc samponul Wash&Go si nu am nicio problema.

http://91.216.156.246/......-200ml.jpg

Am folosit intr-un timp si Clear, dar l-am lasat, nu era chiar asa de bun, cel putin, nu pentru parul meu.
Spala-te de mai multe ori cu el si vezi daca functioneaza, daca nu, incearca altul.A, iar daca chiar ai vreo problema care nu se poate rezolva, du-te la farmacie si intreaba de un sampon care te poate ajuta.Sunt sampoane bio care pot avea efect.
Pa!

| Aimee33 a răspuns:

Incearca Vichy. Dupa prima spalare, la mine chiar a functionat, nu mai aveam matreata deloc. Dar dupa urmatoarele spalari matreata nu disparuse, insa se mai rarise.

| Rebecca123 a răspuns:

Incearca remediul natural din ulei de masline si zeama de lamaie. Amesteci putin ulei de masline cu putina zeama de lamaie. Aplici pe radacini si masezi usor. Apoi lasi sa actioneze 30 de minute, apoi te speli pe par cu un sampon de buna calitate.(este bun si Head&Shoulders). Acest tratament previne aparitia matretii si regenereaza firele de par.Il poti aplica o data pe saptamana.

| toleagiulia a răspuns:

Advance de la Avon, eu il folosesc si chiar imi merge, dar acum depinde de parul tau! happy

| Sophie26 explică:

Pai nu le schimb des... Am folosit Head&Shoulders, am vazut ca nu merge, l-am schimbat cu Nivea Diamond Gloss si atat. Nu am schimbat zeci de sampoane.