| IoanaIonuca a întrebat:

Apa micelara Garnier, desi nu prea conteaza marca, poate fi folosita si daca nu vrei sa te demachiezi ci numai sa-ti cureti tenul? Gen dimineata si seara, dar eu nu ma machiez deloc.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da,poate, dar eu mai degraba iti recomand un gel usor de curatare sau chiar uleiul de masline (dupa sa te clatesti).
Nu sunt prea convinsa ca face foarte bine apa micelara folosita pe piele doar, si nici nu curata bacterii la fel de bine ca un gel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e recomandata. Eu o folosesc doar pentru demachere. Daca vrei ceva pentru curatare ia un gel de curatare, cred ca este si de la Garnier, sau apa tonica (este la Avon )

| Alexsam1995 a răspuns:

Orice apa micelara poate fi folosită pentru a-ți curată tenul de impurități. Seara este foarte bine sa te cureți cu apa micelara sau H2O de la Bioderma deoarece praful se așeaza pe porii si tenul tau. Iar dimineata este foarte bine deoarece pe parcursul nopții tenul secreta un ser care iti face fata lucioasa, chiar grasa.

| Alexsam1995 a răspuns:

Da, poti folosi. Este chiar recomandat deoarece pe parcursul zilei, pe ten se așeaza impurități, iar dimineata este bine deoarece tenul secreta un ser.