| Andre101 a întrebat:

Fondul de ten afectecteaza tenul chiar daca seara te demachiezi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de fapt o bariera impotriva prafului si a microbilor pe care uneori ni punem singure pe ten cu mana. Nu afecteaza atata timp cat e un fond de ten care lasa porii sa respire si nu e iritant pentru ten.

Incearca Seventeen Natural Velvet. Are acoperire medie, arata foarte natural si da tenului un aspect perfect. De preferat incearca pe ten nuantele ca sa vezi ce se camufleaza mai bine. Nu-ti cumpara nuante mai inchise decat tenul tau pentru ca nu vei avea un aspect placut. In plus fondul asta are un finish mat si nu mai trebuie sa aplici pudra.

| ShadoWCrist a răspuns:

Nu chiar.

| Ana2333 a răspuns:

Afecteaza dar nu chiar atat de mult...defapt daca stai si te gandesti orice contine chimicale afecteaza intr-o mai mare sau mai mica masura. Doar ce este 100% natural nu afecteaza deloc. Dar daca respecti totul ca la carte si te demachiezi de fiecare data inainte de culcare tenul tau nu o sa fie afectat. Poti folosi niste masti de fata pentru calmare sau regenerare...sau pur si simplu dupa ce te-ai demachiat poti sa iti clatesti fata cu ceai verde sau ceai de musetel ca sa nu folosesti un tonic din comert care nu este chiar atat de sanatos.