| Pussha a întrebat:

Am niste intrebari legate de make up, va rog fetele dati-mi o mana de ajutor:* :
1.Daca amestec fondul de ten cu crema de fata e bine?Am vazut pe youtube multe fete facand asta ( avand in vedere ca eu nu vreau sa am tenul cu mult fond de ten)

2. Eu urmez pasii astia cand ma machiez:
-ma spal pe fata cu un sapun-gel aloe vera
- ma dau cu gel de ala care curata tenul,Nivea visage
- ma dau cu crema hidratanta
- ma dau apoi cu crema de ochi
- amestec fondul de ten cu putina crema hidratanta
- apoi folosesc corector pentru cearcane,ma dau cu tus un pic mai mult,creion si ruj

Cam asa ma machiez nu chiar zilnic,dar aproape, si la scoala.
Avand in vedere ca ma dau inainte cu crema,imi curat tenul,apoi ma demachiez corect , poate machiajul sa imi afecteze tenul ?
Ca am citit undeva ca daca iti cureti tenul,te dai cu crema hidratanta,amesteci fondul de ten cu crema hidratanta, apoi te demachiezi corect,machiajul nu iti afecteaza tenul.
Si cand zic sa imi afecteze tenul ma refer in special la fondul de ten,perle, tus.

Funda

1 răspuns:
| Adixuuu a răspuns:

Nu iti afecteaza tenul si eu fac asa pentru ca nu suport sa am fata incarcata cu fond de ten, stai linistita mai bine e asa cum faci tu decat sa te dai cu fond de ten simplu si mult asta iti afecteaza tenul nu crema