| BombonicaXD a întrebat:

Apa tonica (Schweppes) e sanatoasa?

Răspuns Câştigător
| d33adhya88 a răspuns:

Sincer eu nu stiu daca e sanatoasa sau nu(dar banuiesc ca nu e sanatoasa)dar eu o adorrr...Dar nu cred ca are nimic daca beii o doza pe saptama/laughing...glm..dar totusi sa nu bei prea multa ca nu e binelaughing:X

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu, ca e plina de IEuri

| soul2soull a răspuns:

Citeste pe google despre benzonat de sodiu si sorbat de potasiu care sunt nelipsite din majoritatea sucurilor si dupa aia sa vedem ce suc ai mai vrea sa bei din comert big grin

| dgsgs a răspuns:

Schweppes nu e doar apa tonica, contine si suc si implicit E-uri!
Apa tonica nu dauneaza dar in cantitati mari te poate trimite la "toilette" (sper ca am scris corect laughing )
Contine chinina si poate provoca ceva probleme gravidelor daca consuma in cantitati mari dar in rest apa tonica e aproape inofensiva!