| anonim_4396 a întrebat:

App de uleiul de ricin... pot sa pun ulei de ricin in vopsea?
la ce mai ajuta in afara de cresterea parului?

Răspuns Câştigător
| littlesunshine a răspuns:

Mai eu una nu m-as baga la "experimente" chimice pe par. Sfatul meu e sa nu faci asta.pentru ca nu se stie cu ce reactioneaza pe acolo. si strici culoarea sau chiar parul.
Eu stiu o masca buna de par pe care o foloseste mama si o colega:
Se cumpara vitamina A, D, Alcool rafinat, ulei de ricin si gaz de lampa. Se pune din toate in aceeasi cantitate, se amesteca si se aplica pe par, apoi se tine asa vreo 2-3 ore. Apoi te clatesti/samponezi/folosesti balsam...si gata.
Daca repeti asta de cateva ori chiar da rezultate faine.
Eu folosesc uleiul de ricin pentru gene si unghii. Exact asa cum il iau de la plafar, fara sa ii adaug nimic.
Bafta!

2 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Cel mai bun laxativ naturat. Ajuta la foarte multe altele, in afara de incercarea de tonifiere a parului. Nu are nici un efect amestecat cu vopseaua de par.

| iyli a răspuns:

Cu ulei de ricin, vitamina A, miere si ou faci crema pentru par; de regenerare, etc