| lovenonylove a întrebat:

Apropo ce sa fac sa il recuceresc pe fostul meu iubit mentionez am fost de 5 ori impreuna dar acum vreau cv mai serios ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DiamondShine a răspuns:

De 5 ori impreuna inseamna 5 certuri, 5 despartiri! ce inseamna asta? ca sa incerci sa remediezi asta,intoarce-te putin in timp si vezi ce anume nu a mers.Daca aceste certuri au fost datorita tie,sau datorita lui,sau a geloziei,si cat de intense au fost. Daca esti implicata tu ca vinovat,incearca sa-l cauti,sa-i arati ca-ti pare rau si ca te-ai schimbat si vrei sa continuati relatia. Daca e din vina lui,nu prea ai ce sa faci mare lucru, nu-l mai schimbi acum, daca a facut 5 greseli, sigur va mai face! I-ti zic din propria experienta nu sa ma aflu in treaba.Acum gandeste-te daca la cate ti-a facut merita sa il mai ti langa tine,sa te faca in continuare sa suferi.
Daca te impaci cu el si vrei sa faci relatie stabila,asta se face in timp,nu bati din palme si gata.Ii cunosti pe ai lui,el pe ai tai,vine pe la tine,te duci pe la el cand sunt si ai lui,ii cunosti rude,neamuri,sore,frati,veri,amici,prieteni/e,tot tot tot!
Zii sa mergeti impreuna la munte,mare,ce o fi numai sa fi cu el(ca sa aiba momente de neuitat)
Fa-i cadouri de ziua lui care sa-l faca fericit,ce-si doreste cel mai mult(apreciaza f mult)
Mancati impreuna
Dormiti impreuna
Ajuta-l cand are nevoie de tine(sa te simta alaturi)
Asculta-l cand are nevoie de un sfat,cand are probleme, incearca sa-l indrumi(daca nu vei face asta nu ti se va mai deschide niciodata in fata ta si-o sa creada ca nu te intereseaza problemele lui)
Luati un film seara, mancati chipsuri si uitati-va la el...
Nush.chestii familiale...
Success!

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

De 5 ori?
Mă, o despărţire nu se face doar de dragu' de a atrage atenţia prietenilor. Înseamnă că ceva nu merge bine acolo, şi ăla e primul lucru ce trebuie rezolvat. Problemele vechi. Dacă reuşiţi să treceţi peste ele, bravo, poţi încerca să clădeşti de la 0.
Dar dacă e o problemă care nu poate nicicum să fie înlăturată, las-o baltă că nu e el ultimu' de pe Terra.

| florin08 a răspuns:

Acum vrei ceva serios? Cauta-ti pe altcineva pentru ca daca ai fost de 5 ori cu un tip relatia voastra nu o sa fie deloc serioasa.

| Edycopilu a răspuns:

Incearca sa ii atragi atentia imbracate provocator aranjeazate frumos cauta ca intamplarea sa faca sa va nimeritzi in acelasi local dar atentie cauta sa fi insotita de un barbat noi cadem mereu in plase din astea. o sa ii atragi atentia pentru putin si o sa incerce sa vb cu tine fal sa te doreasca tratandul cu indiferenta dar nu-i ceda spune-i ceea ce simti si ceea ce vrei. daca il vezi ca incepe sa se balbeie renunta tesoro inseamna ca nu vrea decat un raport sexual si atat de la tine. asa e viata nu avem intotdeauna ceea ce ne dorim, dar poti invata multe din asta si sunt sigur ca in viitor ai sa faci o alegere mai buna! iti urez mult noroc!