| doreal a întrebat:

Ar merita sa merg la dermatolog pentru punctele negre de pe nas si in jurul nasului? Le am de ceva timp si faza e ca nu prea pot sa le scot. Am incercat cu plasturi speciali si intr-adevar mi-i scoate, dar tot raman foarte multi pe laterale. Chiar nu stiu ce sa mai incerc.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spala-te des cu sapun dezinfectant (sau de casa), iar dupa uscare sterge-ti pielea cu spirt sanitar.
Vei scapa de cosuri, daca consumi zilnic cate o bucata de drojdie proaspat )cat varful unui deget). Ajuta hormonii varstei adolescentei.

| MariSanda a răspuns (pentru Bula):

Serios? o.O

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Doamne iarta-ma! Cum sa ii zici sa puna sapun si spirt pe ten?! Eventual si niste venish sa-si albeasca punctele.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

De zis, i-a zis chiar foarte bine! Exista sapunuri speciale pentru ten (de la dove de exemplu), iar spirtul curata foarte bine, mai ales daca are un ten gras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa mergi la dermatolog pentru asa ceva, ia-ti un exfoliant chimic si dupa o luna de zile se va vedea rezultatul.

http://www.paulaschoice.ro/skin-perfecting-2-bha-lotion-exfoliant.html

http://pasagera.ro/......atati.html

Răspuns utilizator avertizat
| millar a răspuns:

E normal sa ai puncte negre, daca te duci la dermatolog tot vor aparea