| sopranaCadaverica a întrebat:

Are ceva daca aplic o masca de par inainte de spalare, pe par uscat si o tin o ora, doua? Pe eticheta scrie ca trebuie aplicata pe parul umed, samponat.

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Poți umezi ușor parul cu mâinile ude, apoi sa aplici masca. Nu cred că te ajuta daca stai mai mult de 40 de minute până la 1h, pentru că dacă o tii mult va fi exact efectul opus și hidratarea va ieși din par. Probabil că se aplica pe parul șamponat, adică e bine sa fie curat. Poți încerca și să te speli pe cap, pui masca, pui o casca de dus peste, faci treaba prin casă, iar apoi o clătești pur și simplu cu dusul cu capul in jos happy

| al0o0o0 a răspuns:

Cel mai bine respecti ce scrie pe eticheta pentru a evita complicatiile.E destul de clar ca nu e indicat sa o aplici pe parul uscat.

| FlorentinaM20 a răspuns:

Acela trebuie sa fie un balsam dacă îl aplici pe parul umed sau ma rog vreun tratament...dar îți poți aplica măști pe parul uscat de exemplu este buna mierea de Albina cu un ou sau chiar ulei de cocos, ulei de argan, avocado etc. Găsești multe măști dacă cauți bune de aplicat pe parul uscat înainte de samponare.

| macmac03x a răspuns:

Pai te rog sa faci cum iti recomanda eticheta