| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca faci masca de fata ca baiat chiar daca nu ai probleme cu tenul? Doar sa exfoliezi

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e nimic greșit dar sfatu meu e să nu le zici asta și prietenilor tăi băieți big grin

| Swae a răspuns:

Nu. Dar fa-o odata pe saptamana ca altfel poate duce la iritatii si piele uscata.

| Andra9pk a răspuns:

Nu..prin exfoliere indepartezi celulele moarte. exfolierea se face si pe corp si pe ten. Doar sa nu exagerezi sa nu o faci foarte des.
Si hidrateaza pielea dupa.

| Marian9978 a răspuns:

Nu are nimic, întrucât si fetele si băieții trebuie sa aibă grijă de tenul lor.

| CristinaMamaia111 a răspuns:

Nu are nimic. Este bine din când în când să o faci întrucât are foarte multe beneficii, reduce ridurile, regenerează pielea, micșorează dimensiunea porilos, și în caz că ai urme de acnee le ascunde. Trebuie să știi că nu trebuie sa o faci prea des.