Întrebare recomandată | sopranaCadaverica a întrebat:

Argila pentru ten. Care e diferenta intre cea verde, rosie si cea obisnuita? E vreo diferenta?

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Argila verde – Cea mai buna si mai activa argila. Cu o capacitate de absorbtie superioara, aceasta curata, clarifica si purifica pielea. Acest tip de argila este extras manual, este foarte pura, fina si revitalizanta. Folosirea acesteia ofera rezultate remarcabile. Este potrivita pentru toate tipurile de ten, in special pielea uleioasa.

sau

Argila rosie – Bogata in oxid de fier si elemente cheie, curata pielea, revitalizeaza aspectul acesteia si lasa tenul sa para radiant. Potrivit pentru toate tipurile de piele, in special pielea sensibila.

Nu vad nici o diferenta.