| KeepCalm a întrebat:

As dori niste sfaturi despre coafura de sfarsit de clasa pentru poze. daca ma puteti ajuta cu niste linkuri.va pup:*:*

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Eu as prefera sa te ajut cu un sfat. Pentru pozele de final toti se imbraca elegant, isi fac coafuri deosebite, fetele se machiaza strident, toti incearca sa para mai maturi. Peste ani ai dori sa iti amintesti de colegii tai si de tine asa cum erati zi de zi, din pacate in poze vei vedea doar niste papagali impopotonati, cu zambete false, cu freze si haine ciudate si demult demodate.
Sfatul meu: fa-ti poze cu aspectul tau de zi cu zi. Orice ti s-ar parea frumos sau kinki astazi, in timp se va demoda si va fi hilar, acum vrei sa pari matur(a), in timp iti vei dori sa fii tanar(a). Iar pozele le faci pentru viitor, nu pentru vara asta.
O singura colega de-a mea s-a pozat astfel pentru albumul de clasa a XII-a; atunci ni s-a parut aiurea, astazi ma bucur ca pot sa mi-o amintesc exact cum arata, mai ales ca a plecat din tara si nu am mai vazut-o de vreo 12 ani.

3 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Cauta pe net si vei gasi

| norela a răspuns:

Pai u cum ai coafura? si depinde cum ai parul. dar de preferat este sa fii u cat mai natural asa sunt eu si sunt preferata asa cum sunt nu trebuie neaparat sa ma schimb sa fii preferata.asta este sfatul meu si in principiu e doar o simpla poza de clasa fa-ti si u un coc si pune pe u o rochita