| HKloveNY a întrebat:

As vrea sa fac cateva sedinte de solar. Imi puteti da niste sfaturi?
Mentionez faptul ca am tenul deschis si am cateva alunite si nu frecventez solarul si nici nu o sa o fac, este doar pentru ca am un eveniment saptamana viitoare si vreau sa arat putin mai inchisa la piele.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| AndreiSaigo a răspuns:

Iti dau un sfat.Solarul nu e sanatos.Provoaca radiati, are raze ultra violeta si poate provoca chiar si cancer. Sfatul meu ar fi sa nu te duci la solar.Dar faci ce vrei.Bafta!

| AlexandraPink a răspuns:

Solarul nu este sanatos deloc. Chiar daca faci doar cateva sedinte, riscul de a face cancer de piele este mare. Mai bine foloseste o crema autobronzanta, nu afecteaza cu nimic pielea.

| dodo222 a răspuns:

Buna, sfatul meu este sa te duci cam de 2, 3 ori pana la eveniment si sigur o sa ti se schimbe culoarea pielii. Daca nu ai mai fost niciodata la solar iti recomand sa incepi cu cat mai putine minute 3-5 iar apoi urmatoarele sedinte poti sa maresti durata pana la 8 min, apoi 10. dar sa folosesti si crema pentru ca protejeaza si accentueaza bronzul. happyA si daca ai vreo alunita care te ingrijoreaza poti pune un plasture peste ea sau ceva