| 1992 a întrebat:

Fetele blonde si cu tenul deschis ati fost la solar, cum arta pielea voastra acum?

P. s. eu sunt deschisa la ten si am alunitestraight face dar vreau la solar nu exagerat cat sa ma "colorez" un pic:d:*:*:*

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai depinde de piele, ca si cand te bronzezi la soare. Ori te inegresti ori te inrosesti.
Ar trebuii inainte de a merge la solar sa consulti un dermatolog, el/ea iti va spune daca sunt riscuri sa patesti ceva daca mergi la solar (iti va examina pielea).
Ai putea incerca sa iti cumperi autobronzant de la Bioderma. E foarte bun si nu pateaza ( Eu folosesc )
Succes si o zi placuta! happy

| 1992 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Cand se duce efectul autobronzantului cum este, se duce tot odata sau raman pete?:d

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru 1992):

Din pacate cu autobronzantul trebuie sa te dai tot timpul, odata la 2-4 zile dar este cel mai sanatos mod prin care te poti bronza, de la solar poti sa faci cancer chiar dupa prima oara in care ai fost ( eu am o vecina, are 30 si ceva de ani si 2 copii are cancer de piele din pacate, toata pielea ei este cu buline albe si arata foarte foarte urat ).
Si nu, bronzul de la autobronzant se duce de la apa, cand faci dus si te speli pe fata. Cand te dai cu autobronzant pentru prima data trebuie sa te dai, azi, maine si poimaine pentru a fii bronzata tare (daca asta vrei).
Nu se duce bronzul si ramane pete, petele se fac daca nu aplici corect autobronzantul pe piele sau daca iei de la o firma naspa.In niciun caz sa nu iei de la Avon ( mi-a patat toata pielea, noroc ca pe fata nu s-a prins nimic ). Cel mai bun din punctul meu de vedere este de la Bioderma (Eu folosesc de la ei cu incredere).

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Si nu se duce tot autobronzantul deodata, se duce incet, azi putin, maine iarasi.Doar daca te freci pe piele cu buretele mult si apesi tare se duce tot dintr-odata.