| Ramo_3578 a întrebat:

Doresc sa va pun o intrebare...Am fost la solar cateva sedinte respectiv 2 sedinte de 4 minute, 2 sedinte de 6 minute, acum am mers una de 8 minute si imi doresc sa mai merg inca una de 8 iar apoi 2 de 10 minute. dupa care renunt la solar. Sincer mi`e cam frica pentru ca sunt la curent ca e foarte pericolos pentru piele. as vrea sa intreb daca imi poate face rau la piele in doar cateva sedinte sa ma inegresc putin. chiar imi doresc. Astept cu drag sfatul vostru. Multumesc anticipat :*

1 răspuns:
| catalinas_6487 a răspuns:

Este recomandat de catre medicii dermatologi si generalisti prezenta la solar regulata! nu ai precizat in cat timp ai facut aceste sedinte dar daca intr-o saptamana sau 2, atunci sugerez sa faci o pauza de 2 saptamani si sa folossesti gel de dus hidratant cu crema hidratanta pentru piele pentru a recupera pielea care a avut de suferit! si de asemenea este recomandata sedinta de maxim 6 minute maxim!