| HySpear a întrebat:

As vrea sa ma tund, dar am parul pana mai jos putin de umeri, ondulat, nu am breton, fata ovala... ochi caprui, cu ce tunsoare mi-ar sta bine? Fundita big grin tongue :*

Răspuns Câştigător
| caroligian a răspuns:

Mizeaza pe o tunsoare in scari sau stilul lung si drept (cu carare pe mijloc sau intr-o parte, lasand parul sa cada in cascada pe umeri) si evita coafurile/tunsorile care confera prea mult volum in crestetul capului, pentru ca vor da iluzia de fata si mai lunga.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bob... dar sa fie putin mai lung nu chiar la barbie, oana in umeri., si un breton pe o parte filat bine si drept...:X

| peaRls a răspuns:

Buna.si eu am parul ondulat spre cret si mereu me confrunt cu problema asta. te sfatuiesc sa nu iti faci breton doar daca vrei sa iti si indrepti parul. apoi o tunsoare usor in trepte pentru ati pune in evidenta buclele ar fi cea mai ok. a si inainte sa te duci sa te tunzi inspecteaza terenul...adica mai informeazate.succes!