| ScattaRullz a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc pentru o saptamana blond (sunt brunet) Care ar fi cea mai buna metoda? DAU FUNDA. (as vrea sa stiu si daca sunt efecte negative, nu vreau sa imi stric culoarea parului de acum)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt vopsele semi-permanente, dar esti brunet si sunt slabe sanse sa prinda vopseaua pe culoarea ta. Trebuie sa te decolorezi si nu merita. In plus, eu am fost facuta cu vopsea semi-permanenta, pe care scria ca se ia dupa o saptamana si un an m-am chinuit sa-mi scot culoarea din par.

Sunt niste vopsele semi care se duc dupa doua spalari, dar is 30-40 de lei, in DM, si nu cred ca merita pentru o saptamana laughing

| ScattaRullz explică (pentru anonim_4396):

Eu mi-as lua, dar gasesc oare platinum blonde sa-mi fac suvite cu ea? Sau grey? Nu se pune problema de bani

| anonim_4396 a răspuns (pentru ScattaRullz):

Gasesti.

| alexutzaalee2212 a răspuns:

Iti iei un decolorant
Si il aplici pe par si il infasori in staniol, il lasi cam 10-15 minute
Depinde de le, te mai uiți si tu din când in când la.culoare sa vezi daca e bine si iti place
După aceea te speli pe cam
Si cam atat

| alexutzaalee2212 a răspuns:

Iti iei un decolorant
Si il aplici pe par si il infasori in staniol, il lasi cam 10-15 minute
Depinde de le, te mai uiți si tu din când in când la.culoare sa vezi daca e bine si iti place
După aceea te speli pe cam
Si cam atat
O sa iti arda foarte putin patul dar o sa arate misto

| ScattaRullz explică (pentru alexutzaalee2212):

Iar culoarea mea naturala se strica din cate am inteles cu decolorant...

| alexutzaalee2212 a răspuns:

Da se strica pentru ca nu o sa mai ajungi la acea culoare
Dar daca ai parul brunet nu merge cu altceva